0
clear
  • WSFS Топла Продажба AC 100V ~ 240V да DC 5V 5A 25W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени ленти
  • -20%
  • -20%
WSFS Топла Продажба AC 100V ~ 240V да DC 5V 5A 25W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени ленти

WSFS Топла Продажба AC 100V ~ 240V да DC 5V 5A 25W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени

DEN 351.36

Количината на стоката
Тековен

Топла AC 100 V ~ 240 V да DC 5 V 5 A 25 W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени ленти
Материјал : Метал случај / Алуминиум база; Влезен Напон : AC 100 V ~ 240 V (50 ~ 60 Hz) Излезен напон : DC 5 V; Излезниот напон на Вредноста : + 2%, 1% Излезна Струја : 5 A; Излезна Моќност : 25 W; Работна температура : -40 ~ 65 целзиусови степени Влажност : 20% ~ 90% RH не-кондензирање; Item големина на : 8.5 * 5.8 * 3.8 cm / 3.3 * 2.3 * 1.5 во Производ Тежина : 120 g / 4.2 унци; Пакет Листа : 1 * DC конвертор Материјал : Метал случај / Алуминиум база; Влезен Напон : AC 100 V ~ 240 V (50 ~ 60 Hz)
Излезен напон : DC 5 V; Излезниот напон на Вредноста : + 2%, 1%
Излезна Струја : 5 A; Излезна Моќност : 25 W; Работна температура : -40 ~ 65 целзиусови степени
Влажност : 20% ~ 90% RH не-кондензирање; Item големина на : 8.5 * 5.8 * 3.8 cm / 3.3 * 2.3 * 1.5 во
Производ Тежина : 120 g / 4.2 унци; Пакет Листа : 1 * DC конвертор
Прекинувач за напојување, AC конвертира 100 V ~ 240 V да DC 5 V.
Широк влезниот напон спектар, стабилен и прецизни излезен напон.
Недостатокот заштита, во текот вчитај заштита (105% ~ 150%), во текот напон заштита (115% ~ 135%).
Широко како напојување за LED ленти, LED дисплеј, постер, индустриски постројки, итн.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Излезниот Напон:
24
Број На Модел На:
нови пристигнување

Слични производи

92 MHz Факултативна страна ни остави масажа.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена По

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (автозаклучување и блокирам),

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

1x8 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

1x40 Стр 40 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

Олабави вашиот прст на истото копче Стоп / ИСКЛУЧУВАЊЕ.ПримачотКанал : 1 CHДекодирање : Учење код (бутване

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

Ние ќе направиме од најдобро да се реши било каков проблем и да ви овозможи со најдобра по продажба наус

2 : Канада : 1555 работни дена.Па ве молиме контактирајте со нас директно пред да замине негативни повратни

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични, Метални Боја : Видете слики Производ апликација

Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0 Работен Напон : DC3.5 VDC12 V Излез DC3 Модулација на Владата :

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

Топла 3 W LED Светилка Возачот Електричниот Трансформатор 85 V 265 VСосема нов и висок квалитет на Сосема нов

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 женски машки Продолжување Конектори за кабел

Нови пристигнување сензор swithches, wholesales цена е многу compatitive, добредојде за да испратите барање!Опис : 3 жиц

Секој објект е преполна внимателно за да бидете сигурни дека тој добива да сте во одлична состојба.Се вр

Тип : 30 AWGСиликонска жица Оценет напон : 300 V Температура опсег : 60°C~+200°C Земја / Регион на Производство : Ки

Please wait...