0
clear
  • ALLISHOP BNC Женски BNC-KWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот Штица
  • -20%
  • -20%
ALLISHOP BNC Женски BNC-KWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот Штица

ALLISHOP BNC Женски BNC-KWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот Штица

DEN 161.28
DEN 142.00

Количината на стоката
Тековен

ALLISHOP BNC Женски BNC-KWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот Штица
Електрични Податоци :
Карактеристична Отпорност : 50ohm, 75ohm
Фреквентен Опсег : 0-4 GHz
Работен Напон : 500 VRMS(max на ниво на морето)
Dielectric да Издржи Напон : 1500 VRMS(мин на ниво на морето)
VSWR : ≤1.30
Контакт Отпор Внатрешниот : 1.5 milliohms(max)
Надворешниот : 1 milliohms(max)
Изолација Отпор : 5000 megohms(мин)
Механички Податоци :
Трајност на Парење : 500 Циклус мин.
Материјал Податоци :
Конектор Делови : Материјали/Позлата Заврши
Тело : Месинг/Никел
Женски Pin : Beryllium Бронза или Phosphor Бронза Злато
Изолатори PTFE : N/A
Податоци За Животната Средина :
Температурата Опсег : -65~+165
Драг пријател
Добар ден.ви благодариме за купувањето од нас.
Вашата цел во моментов е процесуирани и тоа ќе биде предаден во рамките на 1-3 работа ден
Во нормални услови, испорака е како што следува :
САД : 10-18 работни дена
Бразил, Италија, Шпанија и Русија : 18-30 работни дена или подолго (до локалните обичаи и поштенски систем)
Други земји : 16-28 работни дена
Ние ќе ве контактираме и бидете во тек со напредокот на вашата нарачка.
Ако имате било какви прашања, прашања или коментари, тогаш ве молиме пратете ми порака во секое време.
Ви благодариме!

Детални карактеристики

Број На Модел На:
BNC
is_customized:
Yes
Примена:
RF, Осветлување
Пол:
Женски
Тип:
BNC

Слични производи

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

2 : Канада : 1555 работни дена.Па ве молиме контактирајте со нас директно пред да замине негативни повратни

Излезен напон : DC 12 V; Вредноста на излезниот напон : 12 V ± 10% Излезна Струја : 15 A; Излезна Моќ : 180 W; Оперативе

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

1x9 P Pin 9 1.27 mm PCB Машки Насловот Еден ред Директно PCB Преку Дупка Pin Заглавија Rohs Доведе Слободни1 Моментална

Олабави вашиот прст на истото копче Стоп / ИСКЛУЧУВАЊЕ.ПримачотКанал : 1 CHДекодирање : Учење код (бутване

2x25 Стр 50 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

јас ќе ви помогнат да се реши проблемот лесно и пријателски.98 Собна температура 20 +60 тежина : 208g / еезПрег

1x4 Стр 4 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

Тип : 30 AWGСиликонска жица Оценет напон : 300 V Температура опсег : 60°C~+200°C Земја / Регион на Производство : Ки

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот р

Спецификација : Влез : 100~240 V AC, 50 / 60 Hz Излез : 5 V DC Материјал : метал Струја : 2 A 3А 5 A 10 A 20 A 30 A 40 A 60 A Моќ : 10 W300 W Ф

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Карактеристика на Оваа RGB засилувач е погоден за сите видови на константен напон лер RGB контролер.тоа мо

2x50 Стр 100 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редов

Please wait...