0
clear
  • THGS LED Напојување AC 110V / 220V да DC 12V 15A 180W LED switch трансформатор за LED лента
  • -20%
  • -20%
THGS LED Напојување AC 110V / 220V да DC 12V 15A 180W LED switch трансформатор за LED лента

THGS LED Напојување AC 110V / 220V да DC 12V 15A 180W LED switch трансформатор за LED лента

DEN 575.52

Количината на стоката
Тековен

Излезен напон : DC 12 V; Вредноста на излезниот напон : 12 V ± 10% Излезна Струја : 15 A; Излезна Моќ : 180 W; Оперативен температура : -10 ~ 50 °; температура на Чување : -20 ~ 85 ° Работа влажност : 20% ~ 90% RH (Без кондензација) на Чување влажност : 20% ~ 95% RH Производ големина : 20 * 9.7 * 4.2 cm / 7.9 * 3.8 * 1.7 во; Производ Тежина : 522g / 1.15 £ Пакетот вклучува : 1 * DC конвертор Излезен напон : DC 12 V; Вредноста на излезниот напон : 12 V ± 10%
Излезна Струја : 15 A; Излезна Моќ : 180 W; Оперативен температура : -10 ~ 50 °; температура на Чување : -20 ~ 85 °
Работа влажност : 20% ~ 90% RH (Без кондензација) на Чување влажност : 20% ~ 95% RH
Производ големина : 20 * 9.7 * 4.2 cm / 7.9 * 3.8 * 1.7 во; Производ Тежина : 522g / 1.15 £
Пакетот вклучува : 1 * DC конвертор
Вклучете Трансформатор AC адаптер претвора AC 110 V / 220 V во 12 V да
стабилна и точни излезниот напон
Материјал : метал домување / алуминиум база
кратки-коло заштита, во текот вчитај заштита, во текот напон заштита
Се користи во LED осветлување ленти, LED дисплеј, постер, индустриски постројки, итн.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори

Слични производи

Топла Монохроматски Dimmer Светлината Контролер 12 24 V за LED ЛентиСосема нов и добри квалитетни LED контролер

2x8 Стр 16 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

* Ако примите погрешна предмети вашата афирмација и cooperaiton ќе ни помогне да се подобри услугите во заедн

Карактеристика на Оваа RGB засилувач е погоден за сите видови на константен напон лер RGB контролер.тоа мо

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест Други Политики : Ние не сме одговорни за било обича

Тип : 30 AWGСиликонска жица Оценет напон : 300 V Температура опсег : 60°C~+200°C Земја / Регион на Производство : Ки

1x2 P 2 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1 Моментал

2x15 Стр 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

Секој објект е преполна внимателно за да бидете сигурни дека тој добива да сте во одлична состојба.Се вр

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

Спецификација : Влез : 100~240 V AC, 50 / 60 Hz Излез : 5 V DC Материјал : метал Струја : 2 A 3А 5 A 10 A 20 A 30 A 40 A 60 A Моќ : 10 W300 W Ф

Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач Далечин

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Олабави вашиот прст на истото копче Стоп / ИСКЛУЧУВАЊЕ.ПримачотКанал : 1 CHДекодирање : Учење код (бутване

Со почит.>> Капацитет на производство : 2000pcs на ден ( Ако големо количество купувањето, ве молиме контакти

1x40 Стр 40 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1 Моме

14mm Јасно 200pcs Кристал octagon лежиште, K9 кристал 2 дупки, Diy Свадба & дома декорација, Кристално Додатоци лусте

1x8 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1 Момен

92 MHz Факултативна страна ни остави масажа.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена По

Ние ќе направиме од најдобро да се реши било каков проблем и да ви овозможи со најдобра по продажба наус

Јасно код : долго притиснете го копчето за вклучување за повеќе од 5 секунди, зелено светло трепка по иск

Нови пристигнување сензор swithches, wholesales цена е многу compatitive, добредојде за да испратите барање!Опис : 3 жиц

Please wait...