0
clear
  • 50PCS DC12-24V 30A Алуминиум led засилувач 360W приемник на сигналот од RGB контролер за 5050 3528 led лента
  • -20%
  • -20%
50PCS DC12-24V 30A Алуминиум led засилувач 360W приемник на сигналот од RGB контролер за 5050 3528 led лента

50PCS DC12-24V 30A Алуминиум led засилувач 360W приемник на сигналот од RGB контролер за 5050 3528 led лента

DEN 14880.00
DEN 14136.00

Количината на стоката
Тековен

Карактеристика на Оваа RGB засилувач е погоден за сите видови на константен напон лер RGB контролер.тоа може да зголемиш led контролер сигнал преку RGB да добие PWM(пулс ширина модулација),и излезен сигнал на оптоварување,тогаш тоа може да се направи истиот ефект со контролер.кога додадете секој дополнителен засилувач,може да се поврзете и да се контролира два пати повеќе LED светла.теоретски,еден контролор може да конектор со илјадници оваа RGB засилувач,и може да се направи истиот ефект. Спецификација на производот Работна температура : -20-60 степени Влезен напон : DC12~24 V Излез : 3 коло режим на Конекција : Заедничка анодна производ големина : L105 XW65 WH25 MM Нето тежина : 124g Бруто тежина : 144g Статични потрошувачка на енергија : Функција : Добијат RGB сигнал од ПРЕДВОДЕНА контролер и испрати сигнал до друга група на LED извор Пакет Содржина : 50pcs X RGB сигнал Засилувач

Детални карактеристики

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Wattage:
144
Гаранција:
2 години
Применливи Светла:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Материјал:
Алуминиум
Controled Метод:
заеднички анодна
Режим На Конекција:
Далечински Контролер
Напон:
12-24V
Бренд Име:
Tightsen-Home
Карактеристики:
Мини led засилувач DC
Број На Модел На:
LRT15805
Max. Оптоварување На Моќ:
288
Големина:
105MM*65MM*25MM
Работна температура:
-20 ~ 60

Слични производи

92 MHz Факултативна страна ни остави масажа.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена По

Бесплатен Превозот 10pcs / многу 40mm Темно Зелена кристал лустерот фацетирани топки и кристално осветлувањ

Бесплатен Превозот 5meter / многу 14mm Кристално Јасно octagon монистра garlands за лустерот делови, Свадба и дома де

1x8 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

Јасно код : долго притиснете го копчето за вклучување за повеќе од 5 секунди, зелено светло трепка по иск

Ве молиме имајте во предвид следење на информации може да се следи 310 дена по испорака.Се Враќа&Гаранциј

Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач Далечин

14mm Јасно 200pcs Кристал octagon лежиште, K9 кристал 2 дупки, Diy Свадба & дома декорација, Кристално Додатоци лусте

36models DC моќност џек конектор, Полнење DC моќност џек женски Приклучок за Лаптоп, Таблет, Мини Подлога,Комп

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

1x2 P 2 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест Други Политики : Ние не сме одговорни за било обича

2x15 Стр 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

Тип : 30 AWGСиликонска жица Оценет напон : 300 V Температура опсег : 60°C~+200°C Земја / Регион на Производство : Ки

Работна Фреквенција : 315 / 433 Излез Држава : Текст DC3.5 VDC12 V Излез DC3 па со comnon предавателот ќе биде многу дол

* Ако примите погрешна предмети вашата афирмација и cooperaiton ќе ни помогне да се подобри услугите во заедн

Please wait...