0
clear
  • Гроздобер Плоштадот 1CT Moissanites Свадба Комплети За Жени Солидна 14K Бело Злато Прстени Бенд Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Свадба Постави
  • -20%
  • -20%
Гроздобер Плоштадот 1CT Moissanites Свадба Комплети За Жени Солидна 14K Бело Злато Прстени Бенд Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Свадба Постави

Гроздобер Плоштадот 1CT Moissanites Свадба Комплети За Жени Солидна 14K Бело Злато Прстени Бенд Лабораторија

DEN 37248.00

Количината на стоката
Тековен

Ве молиме да се напомене дека, сите се врати ставки мора да се задржи нив се уште се во ред и безбедно. И тоа е тест како вистински дијамант не?
Добрата вест е moissanites само чини околу 1/10 од diamond цена. Сепак, некои земји, како што е Бразил или Грција, прилагодено на катедрата може да се разгледа за тоа како повисока вредност.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire.
Бренд : AULEEZE Накит
SKU : MSS025
Метал Тип : Цврсти 14 K Бело Злато (Достапно, исто Така, во 14 K Жолто Злато 14 K Розово злато)
Печат : G14 K
Злато Тежина : Околу 5.8 g
Свадба Планината
Главниот Камен : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна Намали
Боја Одделение : D : D-F
Јасност&Сечење : VVS&3 EX
Moissanites Карат Тежина : 1. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма. И благодарение на дисперзија ниво, кој произведува 2. Ова е ние секогаш инсистира да го правите. Поради цврстина што е само втор во кои на дијамант, moissanite е многу веројатно некогаш да се скрши, нула или чип. Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на негативни повратни информации,ние ќе дефинитивно за вас за решавање на овие проблеми за да се обезбеди вашето задоволство.

Детални карактеристики

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Moissanite
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Поставување Тип:
Prong поставување
Број На Модел На:
MSS025
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Бело Злато
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
CertificateType:
GDTC
Главниот камен тип :
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie

Слични производи

Природни 10*10мм Огномет citrine Прстен Природни жолта кристал Прстен S925 сребро домот круг бран Прилично жен

Природни црни бисери Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка капка же

бисер прстенМатеријал : akoya морска вода бисер ,18 K злато,дијамантибисер големина : за 8 MMсовршен кругнајдо

Забелешка : На 925 sterling silver прилагодливи прстен додаток со циркони ќе направи да изгледаат повеќе домот...

Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа Ве молиме да покаже големин

Природни blue sapphire камен pendant S925 сребро Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан круг на тркалото на жените дев

Еден Од ZOCAI Продавница за НакитБренд Име : ZOCAIМодел Бр : D02558Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато /

Природни moonstone Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот Ангелските крилја девојк

Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички

[YS] Нови Пристигнување 66.5 mm, Бела Природни Вистински ААА Akoya Бисер Хривнија 18k Злато ХривнијаКраток Специ

Метал:Солидна 14 K Розово Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина:1.6 g Прстен Големина:6.5 Поставување на П

Природни зелени смарагд гем Ѓердан Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан 925 sliver Домот Симпатична смешковц

Charactor Бела природните слатководни бисер pendant neckalce за жените,голема сребрена бисер pendant накит мајка сегаш

Вие сте одговорни за превозот и осигурување 2 Превозот обвиненија се неповратни Шопинг Совети Со цел да

Тоа значи дека можеме да трошат помалку пари за да ги исполниме нашите карат сон од moissanites наместо на диј

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7mm Метал : st

Бренд Име : ZOCAIМодел Бр : W06397Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато / роуз златен / жолт злато дост

Ви благодарам многу.Превозот и предавањеБесплатен Превозот! Следење на Број, ќе бидат испратени на ваша

en Jewe Natural peridot камен Ѓердан природни olivine Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка жени, девојки парична

природни зелени смарагд студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки мода Сончоглед жените па

Природни multicolor турмалин pendant S925 сребро Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан Домот Деликатна брада копче

природни свежа вода бисер ѓерданибисер облик : во близина кругима малку природни дамки на површината би

Бренд : ДВОЕН ПРСТЕН Предмет Тип : Pendant Метал Тип : 925 Sterling Silver Објект Тежина : Околу.4.66 g Главниот Камен : Пр

Предмети Име : Natrual Камен Монистра Бела Ахат Монистра За Накит Одлуки Хривнија Ѓердан 15inches 4 / 6 / 8 / 10 / 12mm И

Добредојдовте На Нашата ПродавницаНајдобар Избор За вас да се избере подарок за вашите пријатели или с

Природни зелени diopside Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Модата, Домот, полукружни кру

Зошто да се избере Кралицата Сјај?1 Moissanite искуство за Кралицата Сјај е повеќе од 10 години Сите moissanite доаѓ

Please wait...