0
clear
  • Класичен Милграм Дизајн Круг Намали Moissanites Булчински Поставите 14K Цврсти Бели Златен 1CT Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Прстен Свадба Бенд
  • -20%
  • -20%
Класичен Милграм Дизајн Круг Намали Moissanites Булчински Поставите 14K Цврсти Бели Златен 1CT Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Прстен Свадба Бенд

Класичен Милграм Дизајн Круг Намали Moissanites Булчински Поставите 14K Цврсти Бели Златен 1CT Лабораторија

DEN 33408.00

Количината на стоката
Тековен

Нашиот квалитет се дефинирани од страна на илјадници детали и постојано ги надминува нашите клиенти очекувања.262 cttw
Појавување На Бендот
Камен Тип : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна Намали
Боја Одделение : F-G
Moissanites Вкупно Карат Тежина : 0.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. Тоа значи дека ние може да се прилагоди истиот дизајн moissanites накит да наместо на нашите дијамантски накит да се приклучат на било која партија и активности, и никогаш не се плаши да изгуби нашата скапи дијамантски накит во овие место. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект.
AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена. И, сите кориснички накит не се прифатени се врати и наплата, ако не постојат било кој квалитет на проблемот со нив. Преку ден и преку ноќ, moissanite е видлив сјај е спектакуларен. Ужива вашиот ризик шопинг патување : Можете да побара наплата во рок од 7 дена кога тоа е почнувајќи од ден сте го добиле.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат. Ова е ние секогаш инсистира да го правите.

Детални карактеристики

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Moissanite
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Обликотшема:
Растенијата
Поставување Тип:
Prong поставување
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
Трета Страна Оценување
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MSS022
Главниот камен тип :
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie

Слични производи

Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички

[YS] Нови Пристигнување 66.5 mm, Бела Природни Вистински ААА Akoya Бисер Хривнија 18k Злато ХривнијаКраток Специ

22Метал : Цврсти 10k Жолто ЗлатоПечат : 10k / 417Прстен Големина : 38Поставување На Павер & Prong ПоставувањеЦентар

природни зелени смарагд студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки мода Сончоглед жените па

Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа Ве молиме да покаже големин

Еден Од ZOCAI Продавница за НакитБренд Име : ZOCAIМодел Бр : D02558Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато /

Вие сте одговорни за превозот и осигурување 2 Превозот обвиненија се неповратни Шопинг Совети Со цел да

Природни blue sapphire камен pendant S925 сребро Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан круг на тркалото на жените дев�

ИзвестувањеСертификатот за вашиот референца Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака ког�

Бренд Cai Mao Накит Име Дијаманти, Злато Хривнија Главниот КаменНиту Една Страна КамењаПриродни Круг Нама�

Природни црни бисери Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка капка же

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7mm Метал : st

Име на производ : 925 Sterling Silver Кубни Циркони Капка Обетки За Жените Риби Уво Кука Обетки Dangle CZ Камен Pendant Earr

заложба за квалитет во двете квалитет и конкурентна цена, прогресивно управување, посветени вработени �

бисер прстенМатеријал : akoya морска вода бисер ,18 K злато,дијамантибисер големина : за 8 MMсовршен кругнајдо

Предмети Име : Natrual Камен Монистра Бела Ахат Монистра За Накит Одлуки Хривнија Ѓердан 15inches 4 / 6 / 8 / 10 / 12mm И�

Природни moonstone Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот Ангелските крилја девојк

Please wait...