0
clear
  • Уникатен Пеперутка Арт Деко 3 Парче Сет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златен Прстен Marquise Намали Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Прстен
  • -20%
  • -20%
Уникатен Пеперутка Арт Деко 3 Парче Сет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златен Прстен Marquise Намали Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Прстен

Уникатен Пеперутка Арт Деко 3 Парче Сет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златен Прстен Marquise

DEN 41136.00

Количината на стоката
Тековен


Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire.4 пати огнот на дијамант, moissanite наведнува светлина во смирувачки виножито блесоци на оган. Поради цврстина што е само втор во кои на дијамант, moissanite е многу веројатно некогаш да се скрши, нула или чип. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. И за разлика од дијаманти, moissanite камења конфликт-слободен и одржлив, одгледува како тие се во лабораторија наместо да се ископува од земјата. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект.5 g
Свадба Планината
Главниот Камен : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна Намали
Боја Одделение : D : D-F
Јасност&Сечење : VVS&3 EX
Moissanites Карат Тежина : 1. Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма. И благодарение на дисперзија ниво, кој произведува 2. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Овие marquise чувари уникатен период. Повратни информации Вашата шопинг искуство е важно за нас. И никој не може да ги најде тие се moissanites. Тоа значи дека можеме да трошат помалку пари за да ги исполниме нашите карат сон од moissanites наместо на дијамант.0-каратно
Поставување Тип : Prong Поставување
Страна Камења : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Страна Камења Вкупно Карат Тежина : 0.

Детални карактеристики

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Главниот Камен:
Moissanite
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Број На Модел На:
AUR058
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Сертификат Број:
66170353300
Поставување Тип:
Prong поставување
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
CertificateType:
GDTC
Обликотшема:
Пеперутка
Главниот камен тип :
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie

Слични производи

Природни Махагони Obsidian Плоштадот Правоаголна Форма Лабава МонистраКамен : Махагони Obsidian Тип : Природен

бисер прстенМатеријал : akoya морска вода бисер ,18 K злато,дијамантибисер големина : за 8 MMсовршен кругнајдо

en Jewe Natural peridot камен Ѓердан природни olivine Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка жени, девојки парична

Вие сте одговорни за превозот и осигурување 2 Превозот обвиненија се неповратни Шопинг Совети Со цел да

Име на производ : 925 Sterling Silver Кубни Циркони Капка Обетки За Жените Риби Уво Кука Обетки Dangle CZ Камен Pendant Earr

Забелешка : На 925 sterling silver прилагодливи прстен додаток со циркони ќе направи да изгледаат повеќе домот Т

Метал:Солидна 14 K Розово Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина:1.6 g Прстен Големина:6.5 Поставување на П

заложба за квалитет во двете квалитет и конкурентна цена, прогресивно управување, посветени вработени

Природни 10*10мм Огномет citrine Прстен Природни жолта кристал Прстен S925 сребро домот круг бран Прилично жен

Hongye 67mm Големина Убаво Шарм Вистински Слатководни Бисер Ѓердани за Жените Двојно Бисери Остава Pendant Среб

Забелешка : На 925 sterling silver прилагодливи прстен додаток со циркони ќе направи да изгледаат повеќе домот...

Бренд Име : ZOCAIМодел Бр : W06397Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато / роуз златен / жолт злато дост

Ние ви препорачуваме ЗАЧУВАМ,и кредитна картичка, уплата е, исто така, живи и за нас,бидејќи таму ќе биде

Ви благодарам многу.Превозот и предавањеБесплатен Превозот! Следење на Број, ќе бидат испратени на ваша

[YS] Нови Пристигнување 66.5 mm, Бела Природни Вистински ААА Akoya Бисер Хривнија 18k Злато ХривнијаКраток Специ

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Гранат Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7mm Метал : sterling

Природни зелени diopside Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Модата, Домот, полукружни кру

Најголем дел од Производите се со Бесплатен превозот Ali Express Стандард за Испорака / Кина Пост Обичен Мал

Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контак

Природни multicolor турмалин pendant S925 сребро Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан Домот Деликатна брада копче

Please wait...