0
clear
  • Цвет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златни Прстени Уникатен 1CT Лабораторија Одгледува Дијамантски Прстен Арт Деко Свадба Прстен Поставите парична Казна Нак?
  • -20%
  • -20%
Цвет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златни Прстени Уникатен 1CT Лабораторија Одгледува Дијамантски Прстен Арт Деко Свадба Прстен Поставите парична Казна Нак?

Цвет Moissanites Свадба Поставува 14K се Зголеми Златни Прстени Уникатен 1CT Лабораторија Одгледува Дијамантски

DEN 36096.00

Количината на стоката
Тековен

Тоа значи дека можеме да трошат помалку пари за да ги исполниме нашите карат сон од moissanites наместо на дијамант.4 пати огнот на дијамант, moissanite наведнува светлина во смирувачки виножито блесоци на оган. Сепак, некои земји, како што е Бразил или Грција обичај. Преку ден и преку ноќ, moissanite е видлив сјај е спектакуларен.252 cttw
Поставување Тип Павер Поставување
Occassion : Годишнината / Дневно / Свадбена / Подарок / Партија
Подарок За : Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Пријател
Може да го прилагоди овој прстен со други материјали и метал, ве молиме да не контактирате доколку ви треба.69, moissanite е навистина на Светот Повеќето Брилијантен Гем. Со индекс на рефракција на 2.
Според овие слики покажа, ние може да се виде дека moissanites е затворен во дијамант, но поентата е колку долари за тоа е што од што најмногу се грижат за. Ние сме сигурни дека вие нема да најдете повеќе ефективни дијамант или парче накит. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект.
Бренд : AULEEZE Накит
SKU : AUR079
Метал Тип : Цврсти 14 K Розово Злато (Достапно, исто Така, во 14 K Жолто Злато 14 K Бело злато)
Печат : G14 K
Злато Тежина : Околу 6. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. И никој не може да ги најде тие се moissanites. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. Нашиот квалитет се дефинирани од страна на илјадници детали и постојано ги надминува нашите клиенти очекувања. Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на негативни повратни информации,ние ќе дефинитивно за вас за решавање на овие проблеми за да се обезбеди вашето задоволство. Увоз даночни Ние ќе ги намали декларираната вредност на објектот цена, која нема да предизвика даночната општо земено.

Детални карактеристики

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Главниот Камен:
Moissanite
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Број На Модел На:
AUR079
Обликотшема:
Растенијата
Поставување Тип:
Prong поставување
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Сертификат Број:
66170473902
CertificateType:
GDTC
Главниот камен тип :
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камен Тип:
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант

Слични производи

Забелешка : На 925 sterling silver прилагодливи прстен додаток со циркони ќе направи да изгледаат повеќе домот...

2256404018633476 Избрана објекти парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Најголем дел од Производите се со Бесплатен превозот Ali Express Стандард за Испорака / Кина Пост Обичен Мал

ИзвестувањеСертификатот за вашиот референца Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака ког�

22Метал : Цврсти 10k Жолто ЗлатоПечат : 10k / 417Прстен Големина : 38Поставување На Павер & Prong ПоставувањеЦентар

Име на производ : 925 Sterling Silver Кубни Циркони Капка Обетки За Жените Риби Уво Кука Обетки Dangle CZ Камен Pendant Earr

Природни зелени смарагд гем Ѓердан Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан 925 sliver Домот Симпатична смешковц

Charactor Бела природните слатководни бисер pendant neckalce за жените,голема сребрена бисер pendant накит мајка сегаш

природни зелени смарагд студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки мода Сончоглед жените па

бисер прстенМатеријал : akoya морска вода бисер ,18 K злато,дијамантибисер големина : за 8 MMсовршен кругнајдо

Ви благодарам многу.Превозот и предавањеБесплатен Превозот! Следење на Број, ќе бидат испратени на ваша

Природни црни бисери Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка капка же

Фунта Сребрен Накит Црвено Гранат Чанта Pendant Класичен Оригиналниот Дизајн Гранат Pendant Ѓердан за Жените �

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7mm Метал : st

Природни moonstone Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот Ангелските крилја девојк

заложба за квалитет во двете квалитет и конкурентна цена, прогресивно управување, посветени вработени �

Природни blue sapphire камен pendant S925 сребро Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан круг на тркалото на жените дев�

Природни Махагони Obsidian Плоштадот Правоаголна Форма Лабава МонистраКамен : Махагони Obsidian Тип : Природен

природни свежа вода бисер ѓерданибисер облик : во близина кругима малку природни дамки на површината би

Природни Црвени Aventurine Плоштадот Правоаголна Форма Лабава МонистраКамен : Црвено Aventurine Тип : Природен Ка

Метал:Солидна 14 K Розово Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина:1.6 g Прстен Големина:6.5 Поставување на П

Еден Од ZOCAI Продавница за НакитБренд Име : ZOCAIМодел Бр : D02558Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато /

Ние ви препорачуваме ЗАЧУВАМ,и кредитна картичка, уплата е, исто така, живи и за нас,бидејќи таму ќе биде

Бренд Име : ZOCAIМодел Бр : W06397Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато / роуз златен / жолт злато дост�

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Гранат Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7mm Метал : sterling

Please wait...