0
clear
  • СТР-37 Мастило Кертриџ За Canon СТР 37 Pixma MP140 MP190 MP210 MP220 MP470 iP1800 iP1900 iP2500 iP2600 За Canon стр 37
  • -20%
  • -20%
СТР-37 Мастило Кертриџ За Canon СТР 37 Pixma MP140 MP190 MP210 MP220 MP470 iP1800 iP1900 iP2500 iP2600 За Canon стр 37

СТР-37 Мастило Кертриџ За Canon СТР 37 Pixma MP140 MP190 MP210 MP220 MP470 iP1800 iP1900 iP2500 iP2600 За Canon

DEN 810.72
DEN 730.00

Количината на стоката
Тековен


СТР 37 Мастило Кертриџ За Canon PG37 CL38 СТР-37 CL-38
За Canon Pixma MP140 MP190 MP210 MP220 MP470 i P1800 i P1900 i P2500 i P2600
Компатибилни, мастило касети :
[1 x СТР 37 Црна PG37 Мастило кертриџ
Погоден за следните следниве принтери :
За CANON Pixma MP140 MP190 MP210 MP220 MP470 IP2500 IP2600 IP1900 IP1800 MX300 MX310
Клиент Побара Прашање :
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 2 .Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение

Детални карактеристики

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
СТР-37
Бренд Име:
einkshop
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Погоден принтери:
За Canon Pixma MP140 MP210 iP1900 MX300 MP190 iP1800 MP470 MP220
за canon стр 37:
за canon стр 37
За canon ip1900:
За canon ip1900
за canon mp210:
за canon mp210
за canon mp190:
за canon mp190
за canon mp140:
за canon mp140
За Canon ip1800:
За Canon ip1800
за canon pixma ip2600:
за canon pixma ip2600
за canon pixma mp190 мастило касети:
за canon pixma mp190 мастило касети
за canon pixma mp210 касети:
за canon pixma mp210 касети

Слични производи

Оригиналниот / / VJ1300 / ПревозDF49685Печатач Компатибилност : Mutoh / VJ 1304 / VJ1300 / RJ900 CПроизводителот : Mutoh

Висок квалитет на нови 0 LA17030 Вози Развој на Брзини за Коника Minolta 7145 7130 7020 DI451 ОпремаПакување : НеутраленВ

5 КГГолемина : 28*25*15 CMПотсетување : 1.За ДоставаБесплатен превозот на нашата веб страница се кина пост.Пов

Би сакал да ги информира сите купувачи дека ние сме посветени на satisfication на нашите клиенти и да се обидат

Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во мо

Оригиналниот Mutoh VJ1324 / VJ1624 / VJ1624 W генералниот ДИРЕКТОРАТ42958Печатач Компатибилност : Mutoh VJ1324 / VJ1624 / VJ1624

печатач на хартија да преземе систем за 7900 печатачголем формат хартија печатач заземаат Систем за 7900 пе

печатач, хартија Авто трае до Ролна Систем за Ролан SC640 печатачголем формат хартија печатач приемник за

Растворувач база мастило филтер печатач главата JV33 мастило амортизерите, добар производ во рок дното ц

Опис На Производот * 1.Високо квалитет и пониска цена; * 2 Убав и силен пакување; 3 Конкурентна цена; 4 100% но

Опис : Име на производ : Fuser Притисок Ролери Пониски ракав ролериСе користи за HP1160 1320 P2014 P2015 3390 3392 2727 Canon LBP3

Политики : 1 Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот пе

Бесплатни shiping компатибилен Refillable кертриџ за Epson 7600 / 9600 широк формат печатач кертриџ​Производ Вклучува

Please wait...