0
clear
  • 100pcs DX7 глава за печатење амортизерите за Epson B300 B310 B500 B510 Titanjet Xenons Хумор-боја на Небото-боја Lecai Smart Mutoh и др.
  • -20%
  • -20%
100pcs DX7 глава за печатење амортизерите за Epson B300 B310 B500 B510 Titanjet Xenons Хумор-боја на Небото-боја Lecai Smart Mutoh и др.

100pcs DX7 глава за печатење амортизерите за Epson B300 B310 B500 B510 Titanjet Xenons Хумор-боја на Небото-боја

DEN 8640.00
DEN 8208.00

Количината на стоката
Тековен


100pcs DX7 глава за печатење амортизерите за Epson B300 B310 B500 B510 Titanjet Xenons Хумор-боја на Небото-боја Lecai Smart Mutoh и др. Опис На Производот
1.печатач амортизерите е за да се спречи вашата глава за печатење затнат, ќе треба да ја замени овие апсорбери на секои шест месеци
Овие апсорбери работа за вода и база на растворувач инкџет печатари.
2.печатач амортизерите за Epson B510 DX7 печатач
Постојат два вида на конекторот за DX7 печатач
1) M6 конектор : 3*2mm
2) M7 конектор : 4*3мм
Пред да нарачате,ве молиме проверка кој тип на конектор амортизерите треба
3.Тоа е погоден за сите видови на мастило.
4.Квалитетот е ист како оригиналот.

Детални карактеристики

Број На Модел На:
SPI-амортизерите-2
Бренд Име:
TOPINKJET
Тип:
Други
Име на производ:
Печатач амортизерите
Погоден за:
за Epson B500 B510 B300 B310 DX7 печатач
Објектот:
печатач амортизерите за Epson B500 B510 B300 B310 DX7 печатач
Материјал на мастило амортизерите:
П. P материјал
големина на амортизерите конектор:
4*3мм и 3*2mm
Тип на мастило амортизерите:
dx7 амортизерите
1 многу:
100pcs

Слични производи

Оригиналниот / / VJ1300 / ПревозDF49685Печатач Компатибилност : Mutoh / VJ 1304 / VJ1300 / RJ900 CПроизводителот : Mutoh

печатач на хартија да преземе систем за 7900 печатачголем формат хартија печатач заземаат Систем за 7900 пе

Модел Бр : Ласерски Тонери Прав За RicohКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 0.045 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТОРБА

Компатибилен 411018Опрема AB411018 AB411018 Инвеститорот Опрема за Полнење Сет за Ricoh Aficio 1022 1027 1032 2022 2027 до 2032Опис :

Испраќаат КОЛИЧИНАКако и обично 10pcs испраќаат Можете да забелешка вашето барање количина кога се одржи

Пребарување делови Експрес : Кина е една од најпознатите зрел пазар во зборот, тоа може да ги исполни пов

B0393062 B0393060 B0393245 Инвеститорот Опрема за Полнење Сет за Ricoh Aficio 1015 1018 до 2015 2018 3025 3030 MP1600 MP2510 MP3010Опис : Име на п

5 КГГолемина : 28*25*15 CMПотсетување : 1.За ДоставаБесплатен превозот на нашата веб страница се кина пост.Пов�

Растворувач база мастило филтер печатач главата JV33 мастило амортизерите, добар производ во рок дното ц�

Компатибилен Инвеститорот Опрема за Полнење Поставите Инвеститорот се Вози Возење Опрема за Коника Minol

Опис : Име на производ : инвеститорот единицата черупка слики слика черупкаСе користи за : Ricoh Aficio1015 1018 до

045 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТОРБА : 40g / торба / бојаБоја : ЦрнаПотекло : Zhuhai,Guangdong,КинаПакување : Алу

Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во мо

печатач, хартија Авто трае до Ролна Систем за Ролан SC640 печатачголем формат хартија печатач приемник за

Please wait...