0
clear
  • DX5 Амортизерите Mimaki JV33 MIMAKI JV5 растворувач амортизерите
  • -20%
  • -20%
DX5 Амортизерите Mimaki JV33 MIMAKI JV5 растворувач амортизерите

DX5 Амортизерите Mimaki JV33 MIMAKI JV5 растворувач амортизерите

DEN 960.00
DEN 912.00

Количината на стоката
Тековен

DX5 Амортизерите Mimaki JV33 MIMAKI JV5 растворувач амортизерите Опис на Производот
1.печатач амортизерите е за да се спречи вашиот Mimaki JV33 Mimaki JV5 и Epson DX5 печати ја главата затнат,
ќе треба да ја замени овие апсорбери на секои шест месеци
Овие апсорбери работа за вода и база на растворувач инкџет печатари.
2.компатибилен за следните модели :
Mimaki JV33
Mimaki JV5
EPS DX5 глава за печатење
3.Големината на амортизерите е за 77.3 mm (W) x 28mm (H).Тоа е направено на П. П материјал.
4.Тоа е погоден за сите видови на мастило.
5.Квалитетот е ист како оригиналот .

Детални карактеристики

Број На Модел На:
mimaki jv33 амортизерите
Бренд Име:
TOPINKJET
Тип:
Други
Име на производ:
растворувач амортизерите
Погоден за:
Mimaki JV5 / JV33 принтери
Објектот:
растворувач отпорни на амортизерите за Mimaki JV5 / JV33 принтери
Материјал на мастило амортизерите:
П. P материјал
Употреба:
MIMAKI JV5 Mimaki JV33 растворувач амортизерите
За:
растворувач отпорни на амортизерите за Mimaki JV5 / JV33 принтери
квалитет:
исто како и оригиналниот
Тоа може да го користите за :
Mimaki JV33/JV5 растворувач амортизерите
1 многу:
10pcs
Колку често треба да го замени?:
На секои 3 месеци

Слични производи

Ако не се кандидира на резервоарот шише и кертриџ сува, можно е да се репретседателот на комора со отстр�

Растворувач база мастило филтер печатач главата JV33 мастило амортизерите, добар производ во рок дното ц�

5 КГГолемина : 28*25*15 CMПотсетување : 1.За ДоставаБесплатен превозот на нашата веб страница се кина пост.Пов�

4 PCS / многу S050583 S050585 S050582 S050584 Acu Laser М 2300 M 2400 D MX 20 M2400 D MX20 Рефил Тонер Кертриџ Чип За Epson ЧиповиЗа Бренд : EpsonЧ�

Модел Бр : Ласерски Тонери Прав За RicohКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 0.045 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТОРБА

Компатибилен AE091515 AE091515 Инвеститорот Опрема за Полнење Поставите Слика Опрема за Полнење Сет за Ricoh Aficio 1

Оригиналниот Mutoh VJ1324 / VJ1624 / VJ1624 W генералниот ДИРЕКТОРАТ42958Печатач Компатибилност : Mutoh VJ1324 / VJ1624 / VJ1624

Модел Бр : За HP 901 XL мастило касетиТип : Бренд нови компатибилни, мастило кертриџМастило : Целосна Мастило

Висок квалитет на нови 0 LA17030 Вози Развој на Брзини за Коника Minolta 7145 7130 7020 DI451 ОпремаПакување : НеутраленВ

Вие се согласувате да ги сите горенаведени политики по нарачување на aliexpress! Ние одржување на високи ста�

Висок квалитет HP60 60 XL мастило компатибилен кертриџ заВреме на испорака : Во рок од 35 дена од приемот на п�

Пребарување делови Експрес : Кина е една од најпознатите зрел пазар во зборот, тоа може да ги исполни пов

водата врз основа солвентни мастила 4*3мм мастило цевка(20 МИЛИОНИ)Опис На Производот : Дијаметар : внатре�

печатач, хартија Авто трае до Ролна Систем за Ролан SC640 печатачголем формат хартија печатач приемник за

Тип : C ompatible мастило кертриџБоја : Б.К / C / M / YМастило : Целосна мастилоБоја : со чипМодел no : LC107 LC105Кертриџ с

Политики : 1 Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот пе�

Модел Бр : Ласерски Тонери Прав За HPКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 0.12 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / ТОРБА : 10

Модел Бр : Ласерски Тонери Прав За HP За CanonКРСТОТ ТЕЖИНА КГ / ВРЕЌА : 0.045 КГ / ВРЕЌА / БојаТОНЕР СОДРЖИНА G / Т�

Би сакал да ги информира сите купувачи дека ние сме посветени на satisfication на нашите клиенти и да се обидат

Компатибилен 411018Опрема AB411018 AB411018 Инвеститорот Опрема за Полнење Сет за Ricoh Aficio 1022 1027 1032 2022 2027 до 2032Опис :

Опис : Име на производ : инвеститорот единицата черупка слики слика черупкаСе користи за : Ricoh Aficio1015 1018 до

Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во мо

Безбедно пакување 5.молњабрз испорака 6.Многу лесно да се рефил ! 3.Q3 : можете брод мастило директно до мој�

печатач на хартија да преземе систем за 7900 печатачголем формат хартија печатач заземаат Систем за 7900 пе

Ве молиме не објавуваат ништо назад пред да се јавите на нашите Aliexpress сервисот Доказ за објавување секо�

Оригиналниот / / VJ1300 / ПревозDF49685Печатач Компатибилност : Mutoh / VJ 1304 / VJ1300 / RJ900 CПроизводителот : Mutoh

Please wait...