0
clear
  • Вода Бустер Фонтана ДП-160S 220v Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа Reciprocating Само-priming RV Јахта Aquario Филтер Додатоци
  • -20%
  • -20%
Вода Бустер Фонтана ДП-160S 220v Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа Reciprocating Само-priming RV Јахта Aquario Филтер Додатоци

Вода Бустер Фонтана ДП-160S 220v Висок Притисок Дијафрагмата Пумпа Reciprocating Само-priming RV Јахта Aquario

DEN 2688.00
DEN 2419.00

Количината на стоката
Тековен

Ве молиме да дадете 5 ѕвезди и позитивни повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашата стока и услуга,ви благодариме однапред! 2 : Ние се грижиме за нашите ценети клиенти,и секогаш ќе се потрудиме да ви помогне.
1 : да ја прифатиме Alipay,paypal,Western Union,TT тука.5 ДП-80 12/24 8.
1 : Ние се потпираме на нашата репутација и задоволството на клиентите за да се успее.5 ДП-120 12/24 9.Ние ќе ја испрати на производи за да можете веднаш по извршената уплата. 3 : ве Молиме контактирајте со нас ако не го примите производи во 60 ден s.5
1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА внимателно откако ќе се направи нарачка.Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3 : ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.5 ДП-160 12/24 10. 3 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.1 160/11 121 95 9. 4 : ве Молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот.5 ДП-160 S 110/220 0. 2 : Предмети се испраќаат од Кина користење на воздухопловната, Стигнат до најголемиот број на земји во рамките 15-45 работни дена.5 ДП-100 12/24 9. 2 : Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа. 2 : Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации вашиот може да има,и ќе се потрудиме да се реши issies.
1 : целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.6 100/7 108 60 9.5 ДП-120 S 110/220 0.И ве молиме да ни даде 3 работни дена за проверка на undelivered пакет и причина. Ако тоа е нашиот проблем,Ние ќе рефундирање на пари за вас.1 160/11 126 95 9.Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот.
Featur es
Постојан магнет и повремени должност
Buil-притисок во прекинувач автоматски започнува и ќе престане да пумпа кога чешми е отворена и затворена
Авто-priming така пумпа може да се наоѓа над резервоарот за вода
Вграден-во термички заштитник
Спецификација
Модел
Напон
(V)
Тековната
(А)
Проток
(ipm/gpm)
Притисокот
(psi/лента)
Моќ оценка
(W)
Макс Глава
(M)
Калибар
(mm)
ДП-60 12/24 7.

Детални карактеристики

Напон:
220V, 110V
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
ДП-160S
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електрична енергија
Примена:
Земјоделство/Индустриски/Р.В.
Напон:
12V/24V
Максимална струја:
0.55 На
Проток:
5.1 L/min
Макс глава:
95m
Макс притисок:
160PSI
вентил материјал:
EPDM
Дијафрагмата материјал:
Гума еластичен материјал
Пумпа материјал:
Polyamide смола

Слични производи

Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.Не користите овој производ над ог

Ние ги доставуваме сите видови на хидраулични пумпи,вентили,итн, ако треба, ве молиме да се чувствуваат

Тоа може да се користи за вода за пиење и жива вода.Тоа исто така може да се користи за фонтани.2 120 1" 100 JS42..

Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.За пост воздух пошта, тоа ќе треба

12 V Micro Самовшмукување Опрема Масло Пумпа DC Брак Масло за Пренос ПумпаПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќ

прирачник притисок тестирање пумпаМодел : SYB6.3Max притисок : 63kg / cm3раководител : 35mmпроток : 10mlрезервоарот з

5 Gal Вакуум Кофи 220 V 2 L Вакуум Пумпа,280*280mm Нерѓосувачки Челик ВакуумDegassing Комора 1pcСликата покажува : Карак

DC моторни четка4.4*70*40mm24 V785110300Забелешка : Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.Имајте на влез

прирачник притисок тестирање пумпа

DB25 A 120 W Масло за Ладење, Пумпа за Масло Пумпа

КарактеристикиПостојан магнет и Повремени должностВграден притисок прекинувач автоматски започнува

вакуум пумпаобјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностwПритисокkpaвакуум степенkpaПроток ( L / min )тежина(g)D7121002538006

Во текотнапон заштита / Поднапон за заштита на / во Текот тековната заштита / Надоптоварување заштита

Со цел да се обезбеди и продолжување на работниот век на моторот, оваа машина не е континуирана работа (dc

550 W Голема Моќ Леано Железо Метанол Пумпа 220 V Електрични Само Вшмукување Пумпа за Масло

80 L / мин Експлозијадоказ за Бензин Пумпа за Вода 550 W 220 V Самоpriming Пумпа за Масло

1 : целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.Ние ќе ја и

MP20 R Киселина Отпор 220 V Пластични Материјали Магнетни Пумпа за ВодаМагнетен Диск Центрифугални Пумпи се

Опис На ПроизводотNT серија опрема пумпа производ профил на права линија коњугат внатрешна опрема пумпа

Молчи Домаќинство Вода Бустер Пумпа Самоpriming ПумпаПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И Р

24 V / 12 V 6l / мин 70meter кревање подводните соларна пумпа за вода мембрана, соларни фонтана да семембрана пумп

Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.Аналитичкидруги инструменти3.Ако

Оваа пумпа се користи во многу кинески бањи (winer амц, jazzi, monalisa) за авиони и може да се користи како директн

12 V DC Преносни Електрични Масло Пумпа за Гориво ПумпаНапон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување : 0.08 mpaПритисок : 0.3

Please wait...