0
clear
  • 24V/12V 6l/мин 70meter кревање подводните соларна пумпа за вода мембрана, соларни фонтана за да мембрана пумпа за вода Инженеринг Пластика
  • -20%
  • -20%
24V/12V 6l/мин 70meter кревање подводните соларна пумпа за вода мембрана, соларни фонтана за да мембрана пумпа за вода Инженеринг Пластика

24V/12V 6l/мин 70meter кревање подводните соларна пумпа за вода мембрана, соларни фонтана за да мембрана пумпа

DEN 4428.48
DEN 4207.00

Количината на стоката
Тековен


24 V/12 V 6l/мин 70meter кревање подводните соларна пумпа за вода мембрана, соларни фонтана да се
мембрана пумпа за вода Инженеринг Пластика
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Производот не содржи соларни панели
Спецификација :
Име : Соларен потопна пумпа
Напон : 24 V & 12 V
Моќност : 120 W
Актуелни : 4А -
Час вода волумен : 0.6 тони
Вода штекер дијаметар : 12.7 MM
Максимална глава : 70 метри
Максимална се нурне во длабочината : 30 метри
Материјал : Инженерство Пластика
Пакување големина : 35.5 * 13 * 11 CM
Тежина : 3 KG
DC длабоко и подводни пумпи помогне за решавање на вашиот далечински транспорт потреби. Пумпата е солиден, траен и долг живот. Пумпата може да проток до 162 GPH (600 LPH) во 12 V и 24 V во својата максимална длабочина од 230 ft (70 m). Нејзината единствена водоотпорен моќ конектор спречува влага од потење и го спречува потенцијал кондензација проблеми.
Главната цел :
Добитокот вода за пиење, наводнување, езерцето вода, далечински дом и куќа вода за пиење
Карактеристики :
Долг живот, 12 V 24 V DC
Погоден за 4-добро или поголема-со големина на велс
Употребата на брза disconnect "вода густа жлезда" дизајн
Анти-корозија домување, од не ' рѓосувачки челик сврзувачки елементи
Може да биде сува за кратко време
50 мрежа од не ' рѓосувачки челик влезот на екранот
Цврст материјал дијафрагмата
Оваа пумпа може да се користи без соларни панели директно поврзана на батерија.

Детални карактеристики

Напон:
12V, 24V
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
FH126
Употреба:
Вода
Бренд Име:
ZJMZYM
Примена:
Подводните
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
потопна пумпа
Теорија:
Соларни подводни пумпи
Гориво:
соларна енергија
Број На Производ:
FH126
Име на производ:
Соларни подводни пумпи
Напон:
24V/12V
моќност:
120W
Час вода волумен:
0.6 тони
Вода штекер дијаметар:
12.7 mm
Максимална глава:
70 метри
Пумпа материјал:
Инженеринг Пластика
тековната:
4A
Максимална длабочина нуркач:
30 метри

Слични производи

Олабави притисокот прилагодување knob (што е, притисок регулирање на вентили, во понатамошниот текст на и�

12 V Micro Самовшмукување Опрема Масло Пумпа DC Брак Масло за Пренос ПумпаПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќ

Опис На ПроизводотNT серија опрема пумпа производ профил на права линија коњугат внатрешна опрема пумпа

Ние ги доставуваме сите видови на хидраулични пумпи,вентили,итн, ако треба, ве молиме да се чувствуваат �

Во овој момент, стоп се види, рече притисок вредност некогаш пониски, ако пад на притисок, не се мери кана

Во екстракција на гел, содржат киселина течност за чистење со бистра вода или роднина екстракција течни

Пумпа има сигурносен вентил како заштита од преоптоварување, сигурносен вентил вкупно рефлукс исклучу�

Ладење, пумпа за е доставување на течност или механички притисок, вклучувајќи и некои механичко пренесу

1 : целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.Ние ќе ја и

YB1 СЕРИЈА РОТАРИ ВАНЕ ПУМПАСпецификација на производот Бренд : Кит Состојба : Нов Модел : YB120 Зафатнина : 20

БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ДОДАДЕТЕ НИ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ ЛИСТА И ПРОВЕРЕТЕ ГО НАШИОТ ДРУГИ ПРЕДМЕТИ!...

5 Gal Вакуум Кофи 220 V 2 L Вакуум Пумпа,280*280mm Нерѓосувачки Челик ВакуумDegassing Комора 1pcСликата покажува : Карак

Апликации : WCB Микро опрема пумпа може да се користи во нафта трансфер систем бустер пумпа; тоа може да се

12 V DC Преносни Електрични Масло Пумпа за Гориво ПумпаНапон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување : 0.08 mpaПритисок : 0.3

Моторни пумпа не долго во влажни места.5 м Подигнете Главата : 25m Моторни животниот век : 35years Нето Тежина :

вакуум пумпаобјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностwПритисокkpaвакуум степенkpaПроток ( L / min )тежина(g)D7121002538006

Please wait...