0
clear
  • Мотоцикл CNC Волан Амортизерите Монтажа Заградата За Yamaha YZF-R25/Р3 2013 2014 2015 година
  • -20%
  • -20%
Мотоцикл CNC Волан Амортизерите Монтажа Заградата За Yamaha YZF-R25/Р3 2013 2014 2015 година

Мотоцикл CNC Волан Амортизерите Монтажа Заградата За Yamaha YZF-R25/Р3 2013 2014 2015 година

DEN 1917.60

Количината на стоката
Тековен


Мотоцикл CNC Волан Амортизерите Монтажа Заградата за Yamaha YZF-R25/Р3 2013 2014 2015 2016 година
Резервни Мотоцикл Волан Амортизерите На Монтирање На Комплет. На Монтирање на Комплет им помага на управниот амортизерите го намалува овој вид на ризик на минимум. Резервоарот slappers и вибрациите се откриено од страна на амортизерите. Како резултат на тоа, имате велосипед дека steers начинот на кој сме навикнати да и реагира на начин што би се надевам за во неочекувани околности.
Спецификација И Карактеристики :
Состојба : 100% Сосема Нов
Количина : 1x Поставување на Монтирање на Комплет (Управен Амортизерите НЕ е Вклучена)
Материјал : 6063-T6 Палка Алуминиум
Во Боја : Како На Сликата Прикажани
CNC-изработени од авион-одделение алуминиум
Лесни, но голема сила и издржливост
Елоксирани површина
Доаѓаат со завртки за лесна инсталација
- Без модификација е потребно
Лесно да се инсталира, нема настава
Заграда може да се работи со сите Hyperpro волан апсорбери
Инсталација Забелешка :
1. По инсталацијата, сврти главата на многу правото и многу лево за да се провери дали има доволно простор за дејствување на управниот амортизерите или не.
2. Проверете дали контролите на амортизерите и нејзиното полнење стигнат до мотор или резервоар за нафта. Ако тие го прават или соба се дефицитарни, се движат на управниот амортизерите хоризонтално на соодветно место.
Fitment :
За Yamaha YZF-R25/Р3 2013-2016

Детални карактеристики

Бренд Име:
NICECNC
Motobike Направи:
Јамаха
Име На Модел:
SDB023
Објектот Должина:
0inch
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Објектот Тежина:
0.35kg
Материјал Тип:
Алуминиум
Тип На Објект:
Опфаќа & Украсни Украси
КОЛИЧИНА:

Слични производи

Chromed Палка Задна Кочница Течност Во Резервоарот КапаЛесна инсталација! Завртка директно на вашиот пост

Карактеристики : состојба : 100% Сосема Нов Кол : Едно Парче Бои : зелена / титаниум / портокал / red / златниот

100% Сосема Нов, Резервни Дел Течност во резервоарот капи покрие Боја : исто како што сликите покажуваат , C

Опис на производот : Состојба : 100% сосема нов Материјал : алуминиум Бои : црна / сина / портокал / сребрена /

Состојба : 100% Сосема Нов Кол : 1conjunto (лево и десно) Боја : Чад / Заоблачено Материјал : квалитетна ABS пластик

Карактеристики : Огледало Материјал : Акрилна Боја : Црна, Карбонски Влакна Големина : 3 инчи дијаметар ко

CNC Алуминиум главниот дел на задната суспензија Spools лизгачот за Да се заштити вашиот главниот дел на зад

Карактеристики : состојба : 100% Сосема Нов Кол : Едно Парче Бои : зелена / титаниум / портокал / red / златниот

Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и висок квалитет Материјал : Висок Квалитет Палка на Алуминиум,ЦП

Функција : Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : CNCмашински 6061 алуминиум.Боја : Црвена / СребренаИнсталациј

Превозот 1 Ако не можете да касата веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидет

Не го купите, ако не ги потврди можете да ги користите, само прашајте нè за подетални цртање за да провер

За BMW R1200 GS Финалето Вози Домување Cardan Несреќа Лизгачот Заштитник За BMW R 1200 ГШ LC 1317 R1200 ГШ LC Авантура 20142017 С

Мотоцикл CNC Волан Амортизерите Стабилизатор & Заградата за Yamaha YZFR25 / Р3 2013 2014 2015 2016 годинаРезервни Мотоци

Висок квалитет 6061 Палка Алуминиум Пламен Стил Огледало Глави и Пламен Произлегува (Лево и Право Страни)

CNC Алуминиум главниот дел на задната суспензија Spools лизгачот за Да се заштити вашиот главниот дел на зад

CNC мотоцикл Кочница Спојки Опрема на Возилото Показател за KTM DUKE 120 200 390 RC125 RC200 RC390 2014 2015 2016 година мотоцик

Тоа значи шпедиција ќе наплаќаат овие надоместоци од вас, ако сакате да добиете предмети.Ние покажа на п

Црна Нога Штипки Нога Остатокот од не ' Рѓосувачки Челик За XR 50 CRF 70 KLX 110 Thumpstar SDG РБС Јама Нечистотија Мото

Материјал : ABS пластикаСостојба : 100% сосема новБои : јасноQuanlity : 1 парПакетот вклучува : пар од Страна Стра

Висок Квалитет на Хром Палка Handlebar Risers Состојба : Сосема нови во кутија Инструкции : Не се вклучени Колич

Лесни T6 Алуминиум Трки Гориво Капа ЦПУ машински направени со авион одделение 6061T6 солидна палка алумини

Сите објектот може да се врати за размена на само.Јужна Азија / Блискиот ИстокНормално, 1421 работни дена,

Please wait...