0
clear
  • Sumbulbs 60x8mm 1W 3W Црвена Сина Ладно Топло Бела КОЧАН LED Лента Извор на светлина Лента Светилка DIY Автомобил Работа Велосипед КОЧАН LED Светла DC 3-4V
  • -20%
  • -20%
Sumbulbs 60x8mm 1W 3W Црвена Сина Ладно Топло Бела КОЧАН LED Лента Извор на светлина Лента Светилка DIY Автомобил Работа Велосипед КОЧАН LED Светла DC 3-4V

Sumbulbs 60x8mm 1W 3W Црвена Сина Ладно Топло Бела КОЧАН LED Лента Извор на светлина Лента Светилка DIY Автомобил

DEN 88.32
DEN 44.00

Количината на стоката
Тековен

, е професионална Производителот & Servicer за LED Осветлување кое има околу 10-годишно искуство во Кина. Производи се движат од КОЧАН чип, Таванот, Светла, Рефлектори, Кристално Светилка, Цевки, Светлата, Песна Светилка, Уличните Светилки, Рудар Светилка, Проект Светилка, сончева Светлина Светилка, да Флеш Светла итн.
Sumbubls, е на патот да биде следниот одлична ГИГАНТ во Средина Осветлување . Мулти LED чипови се спакувани заедно како една светлина модул.
Како КОЧАН LED светло извор работи?
Во КОЧАН осветлување, еден LED чипови се поставени директно на коло (или супстрат) која има термички својства за да ги растера топлина.
Sumbulbs главно се фокусирани на истражување и развој на LED Осветлувањето ресурс, дизајнирање и производство на LED светла. Ве молиме бидете сигурни дека сте прочитале целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред шопинг. Meterial : Алуминиум-легура плоча + КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ
3. Но, стоката мора да се врати во фабричка состојба. Примена : Работни светла, Итни светла, Автомобил светла, Велосипед светла, Декоративни светилки, Затворен DIY светла. Прозрачна флукс : 100 LM/W
7. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T(трансфер ), Pay Pal и кредитна картичка . Моќност : 1 W / 3 W
4. Ве молиме потврдете го цени / превозот и други детали со добавувачот пред ставање на ред.6(Црвена боја) DC 3-4 V (сина, бела боја)
5. Затоа, КОЧАН осветлување може да имаат повисок LED чип густина и да се постигне поголема светлина ниво, додека одржување или подобрување на животниот век.

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела, Црвена, Сина
Wattage:
1W, 3W
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CE,FCC,RoHS,CCC
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
sumbulbs
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Обликот:
Бар
Напон:
2-2.6(RED),3-4v(Other)
Број на LED Чип:
Други
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Зрак Агол(°):
120°
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Должина:
94mm
База Тип:
КОЧАН LED Светла
Производи име:
6008 КОЧАН LED Лента
Големина:
60*8mm
Осветлување Област:
50*7mm
Материјал:
Алуминиум-легура & силиконската гума
моќност:
1W/ 3W
Температура На Боја:
2700K - 6500K
боја на светлина:
Кул/ Топло бела/ Сино/ Црвена
Прозрачна ефикасност:
>100lm/w
Напред Напон(СТРУЈА):
2-2.6(црвено) / 3-4V(други)
Максимална струја:
На 300mA(1W) / 1000mA(3W)

Слични производи

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,27pcs SMD 5050 , ПРЕД

Спецификации : име на Производ : КОЧАН LED Површински извор на светлина Форми : Плоштадот Моќ : 20 W големина

ние сме директни професионални led светла manufactory во Guangdong.Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!

ние сме директни професионални led светла manufactory во Guangdong.Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!

Моќност(W) : 10 W12 W15 W1 8 W20 W25 WLed светилки количина : 573021 КОМПЈУТЕРИ573027 КОМПЈУТЕРИ573036 КОМПЈУТЕРИ573048 КОМПЈУТЕ

ние сме директни професионални led светла manufactory во Guangdong.Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!

Функција;УВ дезинфекција цевка светилка4 W / 6 W / 8 W да ги задоволат вашите потребиWattage : 4w / 6w / 8wДолжина на :

10pcs LED Таванот на вниманието алуминиумско тело двоен прстен без светилка извор / Една Ротација GU10 свети

20pcs / многу Висока Моќност 1 W 3 W 5 W LED Леќа 13 MM Мини ПММА Леќи 15 30 45 60 90 степени За 1 3 5 W Вати LED Сијалица на Вни

Направен во Јапонија,24 V 120 W халоген светилка, ALM Хируршки светла, H6950 ECA001 ECA002 светлина, 24 V120 W X514 светилки,

Douille : E14Тип де LED : 5050 6 W Висока моќност LEDDe Couleur lumière : Блан FroidНапон : 220 VДимензија : 31*80mmФлукс lumineux : 400lmАголо

1 Должина : 1200mm (Должината вклучуваат pin), со Дијаметар : 30мм2 Тип на LED : SMD2835, 96 LEDs3 Номинална Моќност : 4 Осве

Производи се движат од КОЧАН чип, Таванот, Светла, Рефлектори, Кристално Светилка, Цевки, Светлата, Песна

E14 12 V50 W CBar6 отворот светилка, Направени во Јапонија ,L0169 4.2 A P44 S 12v 50w ментор bausch 2158 / H

Светилки носителот : E27број светла : 30 КОМПЈУТЕРИ SMD5630Напон : AC220240 vмоќност : 5 wТемпература на бојата : лад

Предмет : G6.35 Led Сијалица Кула типВисока Моќност ПРЕДВОДЕНА G6.35 Светлина Светилка Светлина,0.9 W Висока Моќ

10 Pcs / Многу PAR30 E27 / E26 LED светлото на рефлекторите Светилка вградна светилка 35 W AC110 V265 V Светилка Светилки П

Please wait...