0
clear
  • 10pcs/pc Гроздобер Тавански Светилки Индустриски Црно Бела 20W 30W Песна Светлина за Дневна Соба Осветлување 15W 40W Таванот Светилка Ретро
  • -20%
  • -20%
10pcs/pc Гроздобер Тавански Светилки Индустриски Црно Бела 20W 30W Песна Светлина за Дневна Соба Осветлување 15W 40W Таванот Светилка Ретро

10pcs/pc Гроздобер Тавански Светилки Индустриски Црно Бела 20W 30W Песна Светлина за Дневна Соба Осветлување

DEN 14400.00

Количината на стоката
Тековен

Топлината Од ЛЕР е отстранет преку топлина дисипација крило, а исто така од страна на вентилација.Висока топлинска спроводливост, ниска прозрачна распаѓање, чиста светлина, боја и не ghosting.
10pcs/pc Гроздобер Таванот Светла Индустриски Црно Бела 20 W 30 W Песна Светлина за Дневна Соба Осветлување 15 W 40 W Таванот Светилка Ретро
Забелешка :
1.Телото на боја може да биде Бело,Црно,Бело+Црно,ако треба Бело+Црно,pls оставите порака,кога наредил.Ние ќе превозот со DHL или Fedex или UPS или ТНТ експрес услуги според различни земји
Карактеристики на производот :
1.Употреба на високо квалитетни алуминиумски за производство,фина изработка,елегантен изглед
11.
Примена : Накит контра осветлување Комерцијални осветлување на Екранот случај акцент на Уметнички дела осветлување Ресторан ,хотел, канцеларија, болница
Лер Песна Светлината 15 W-36 W Спецификација :
Име
Лер Песна Светлината
Watts Серија
15 W 20 W 30 W 36 W
Агол
360degree прилагодливи
Боја На Каросеријата
Бело/Црно/Бело+Црно
LED Прозрачна Ефикасност
>95lm/w
Прозрачна Флукс
1500lm 2000lm 3000lm 3500lm±5%
Светилка е Ефикасност ( %)
>95 %
Боја Температура Стандард
Топло Бела : 3,000 ~ 3,500 К
Природните Бела : 4,000~5,000 К
Кул Бело : 6,000~6,500 К
Боја Рендерирање Индекс(CRI)
Ра>75
LED Emitter Живот
50.000 часа
Напон
ГЛОБАЛНА НАПОЈУВАЊЕ ЗА AC100-240 V
Инсталирајте Тип
Таванот
Апликации
Трговски Центар
Лер Песна Светлината 15 W-36 W Серија :
Лер Песна Светлината 15 W-36 W Детали :
Лер Песна Светлината 15 W-36 W Инсталирате Начин :
Лер Песна Светлината 15 W-36 W Апликација :
Fireflier Компанија Информации.Висока ефикасност,висока точност,и долг живот за постојан струја LED напојување,ефикасноста може да достигне
високо како 91%
5. Нејзината структура е компактен и убави.Интегративни дизајн за топлина мијалник и домување; LED е тесно поврзан со површината.На површината се пренесува преку anodic оксидација третман.

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
15W 6000K, 20W 6000K, 30W 6000K, 36W 6000K, 15W 3000K, 20W 3000K, 30W 3000K, 36W 3000K, 20W 4000K, 30W 4000K
Боја На Каросеријата:
Црна, Бела
Тип На Објект:
Песна Осветлување
сертификација:
ЕМК,LVD,CCC,RoHS,CE
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
220V,130V,240V,110V,230V,120V
База Тип:
FESTOON
Бренд Име:
FIRFLIER
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Стил:
Модерна
Wattage:
15W 20W 30W 36W
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
FR-TL20W
Гаранција:
3 Години
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Име:
лер песна светлината
watts:
15W 20W 30W 36W
Напон:
AC100-240V
LED:
КОЧАН
Агол:
360degree прилагодливи
боја на светлина:
3000-6000k
Боја На Каросеријата:
Бело/Црно/Бело+Црно
Стил:
Домот
Инсталирајте:
Таванот Монтирани
Примена:
Домаќинство,трговски центар

Слични производи

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

Ако сакате да ја напушти nagetive повратни информации, pls контактирајте со нас за проблемот пред да ја напуш

Опис на производот : Име : Американски Ретро Смола Птица Led Pendant Лустери Lamparas Блек Метал Трпезарија Led Лус

извор на светлина : Блескаво светилка ЛЕР заштеда на енергија светилкатехнологија : рака држелНа зрачењ

Таванот светлина тип : Железо таванот светилкаSmart Тип : ДругоАбажур помошен материјал : ПММА висока свет

За квалитетот проблем, ние нудиме целосна наплата или да го испрати повторно.П : Како да се Провери мојат

Никогаш не се загрижени, контактирајте со нас веднаш штом е можно, ние нудиме наплата или да го препрати

Креативни едноставна 3 / 6 / 8 главата солидна дабови Дрвени Pendant Светла Виси на Дрво Светилки Dinning Соба Рес

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Ние внимателно ќе ги тестираат секој објект пред пратката.Квалитетот е загарантирана!Да сите мои најми

Материјал : Метал,Стакло во Боја : бела,црна,златна Грло : E27*1(Сијалица Вклучени) Напон : 85265 V (Universal во свет

LED Downlights 50 W КОЧАН Правоаголна Вдлабнати Таванот Одредување на Светлината 130140lm / w Rotatable Прилагодливи вгр

Модерната Verner Panton Flowerpot pendant светилка Светлина НЛО лустерот едноставна дете спална соба дневна соба јад

Онлајн бесплатен превозот цена само вклучува производот трошоци и курир слободни .Ние ќе се обидеме пот

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

Светлината тип : стакло лустеротСветилка покрие материјал : стаклоСветлината тело помошен материјал : П

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

Приоритет / Изразат испорака достапни на посебно барање.Најчесто поставувани ПРАШАЊАП1 : Дали овие парч

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

ОписИзвор на светлина тип : E27 (не вклучуваат светилки);Примена : Дневна соба, Студија, Спална соба, Бар, Ка

Инсталација настава и сликиќе ви покажам кога ќе ги нарачате.И големина може да се прилагоди, како и.Сле

Напон : 110 V220 V5.00 / парчеБесплатен превозот 2013 популарен стил Guranteed 100% L750*W300*H650mm современа кристал лустеро

2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката Транзит пати може да се разликуваат,

(Ние само брод на aliexpress comfirm адреса) ЗА ПРАТКАТА 1 Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или пре

Please wait...