0
clear
  • Yilong 5.5'x8' Антички рачно изработени турција тепих рака заврзана сина medallion персискиот килим (1689)
  • -20%
  • -20%
Yilong 5.5'x8' Антички рачно изработени турција тепих рака заврзана сина medallion персискиот килим (1689)

Yilong 5.5'x8' Антички рачно изработени турција тепих рака заврзана сина medallion персискиот килим (1689)

DEN 295680.00
DEN 206976.00

Количината на стоката
Тековен

Yilong 5.5'x8' Антички рачно изработени турција тепих рака заврзана сина medallion персискиот килим (1689)
Килим Бр 1689
Занаети Рака заврзана
Материјал S ilk
Големина 5.5 ft x 8ft (168cm x 244cm)
Превозот Бесплатен превозот+врата до Врата услуга
Плаќање Онлајн плаќање или Т/T, Western Union, Paypal, итн.
Квалитетот 230 линии; 367 kpsi (570,000 јазли/м 2 )
* Рачно Изработени Свила Килим Фотографии *
Овој килим е 100% handknotted. Производство на време : Околу. 9 месеци. Овој килим е направен од казна свила. Големина : 5.5 ft x 8ft (168cm x 244cm) ве Молиме да го видите прекрасниот дизајн и живописни бои. Ве молиме погледнете го убаво класичен дизајн. Ве молиме погледнете го густа назад на овој килим.
~ Ние сме фабрика!
~150 години историја; 9000 ткајачки ~
~ Ова Килим прикажана тука е во парк!
~ Ние можеме да брод за вас денес!
* Како ги Направи овие Прекрасни Свила Килими *
100% Направени од страна на Страна, Јазол од Јазолот Трпеливо
* Клиентот посети Yilong *
Yilong има продаваат рачно изработени свила тепих на над 60 земји во светот.
* Пакување и Испорака *
Валани за мали димензии килими, Укината за големи димензии килими; Бесплатен превозот
- FAQ / Ние сме секогаш во вашата УСЛУГА -
1.Плаќање Корисниците може да направи плаќање преку Aliexpress онлајн. Исто така, ја прифати Т/T) или Western Union.
2. Превозот Обично ќе брод на килим од DHL/UPS/Федекс/ТНТ експрес со бесплатен превозот, ова е врата до врата брза испорака услуга, пристигнуваат од целиот свет во рок од 5 - 9 дена.
3. Царина Царинска фактура ќе биде напишан со мала вредност, поголемиот дел од времето нема царина потребно. Ако имате посебни барање за царински проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.
4. Враќање Врати се прифати, ако постои било кој квалитет на проблемот на нашето килими. Ве молиме контактирајте со нас однапред, пред да започнеш враќање, ви благодариме!

Детални карактеристики

Големина:
168cm x 244cm
Материјал:
100% Свила
Употреба:
Кат,Молитва,Патување,Хотел,Дома
Број На Модел На:
1689-5.5'x8'
Возрасна Група:
Возрасни лица
is_customized:
Yes
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
YILONG
дизајн:
Персискиот
Функција:
Против Пролизгување
Техника:
рака заврзана
Килим квалитет:
230 линии; 367kpsi (570,000 јазли/m2)
Големина:
5.5ft x 8ft (168cm x 244cm)
Инвентар:
Од 20.000 компјутери персискиот килим
Карактеристично:
Перат рака заврзана килим
Услуга:
Прилагодено Дизајн И Големина Килим Прифатливо

Слични производи

Производство : Материјал : ПолиестерГолемина : 120 X160cm 120 X180cm 140 X200cm 160 X230cm 180 X280cm 200 X300cm Пакет се вклучени : 1 П

Yilong 6'x9' Иран тепих поволна традиционалните персиски заврзана килим (0741)Килим Бр 0741Занаети Рака заврзана

Крзно од различни серии може да предизвика и благо боја разлики3 Ви благодариме за вашето разбирање, ви

Ако имате посебни барање за царински проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно Исто така, ја приф

Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати&размена на настав

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

Добредојдовте на HUGSIDEA Дома Декор;"прегратка креативност,прегратка живот",HUGSIDEA ви донесе во magin царство.В

или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.Ова е мала тенка doormat) ве Молиме имајте во предви

Yilong 8'x10' Антички tabriz тепих црвена волна исклучителна ориентални волна, свила турски тепих (1310)Килим Бр 1310

Yilong 5.5'x8' рачно изработени сина тепих флорални рака заврзана кинески килими (1191)Килим Бр 1191Занаети Рака з

Yilong 8'x10' Ориентални свила тепих беж и розова рачно изработени исклучителна волна килими (1332)Килим Бр 1332З

Yilong 6'x9' турски свила класичен тепих поволна традиционалните пурпурна свила рака заврзана килим (0737)Кили

Сосема нов и висок квалитет Карактеристики не се лизга поддршка за безбедност Применливи сцена дневна

Опис на производот ·Материјал : Полиестер ·Пакет се вклучуваат : 1 парче tapestry ·Печати : Само една страна п

Така, бојата ќе биде повеќе мракот отколку печатење.Превозот1.Надоместокот ќе биде донесена откако item(s)

Тепих За Дневна Соба и Спалната соба Кул Сина, Сива Браун Решетки Кадифен Ткаенина Велур Душеци tapetes де co

Yilong 8.2'x11.48' Поволна класичен килим големи антички виолетови цвеќиња дневна соба декоративни тепих (0326)Ки

Yilong 8'x10' персискиот тепих розова исклучителна рака заврзана ориентални област волна килими (1336)Килим Бр

Please wait...