0
clear
  • 720P AHD камера 1080P 2.0 ПРАТЕНИК инфрацрвена камера водоотпорен јасна визија ноќ камера за видео надзор
  • -20%
  • -20%
720P AHD камера 1080P 2.0 ПРАТЕНИК инфрацрвена камера водоотпорен јасна визија ноќ камера за видео надзор

720P AHD камера 1080P 2.0 ПРАТЕНИК инфрацрвена камера водоотпорен јасна визија ноќ камера за видео надзор

DEN 1772.16
DEN 1683.00

Количината на стоката
Тековен


Детални карактеристики

Сензор Големина:
720P, 960P, 1080P
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фото
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm,за 2,8 mm,3.6 mm
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 98,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
IR Растојание(м):
30m
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1 Лукс @(F1.2,AGC НА); 0 Лукс со IR
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Број На Модел На:
JSA-8LJHAHD100
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
боја:
Бела
Димензии (L x W x D)(mm):
115*100mm
Мрежен Интерфејс:
Никој
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Ѕидот Заградата:
Таванот
Напојување(V):
DC12V
Агол На Гледање (Степен):
75°
Сензор Бренд:
SONY
Инсталација:
Таванот
Тип:
AHD Камера
Стил:
Куршум Камера
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Слични производи

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот и

5Тежина : 7gПакувањето се вклучени : 4× 3.6 mm 92° Широк Агол ЛЕЌА За видео надзор за Безбедност на КамераКарак

Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата ште

Овој објект е затворен и отворен целосна тави со вграден декодер, во која, на декодерот усвојува увезени

dianxiaobao_1700 TVL плоча DSP 8510+V01DIY Вашите Сопствени видео надзор Камера, Не е невозможно повеќе.700 TVL Аналогни ви

Карактеристики : 1 1 / 2.8" 2.0 Мегапикселна CMOS Сензор2 25 / 30fps 1080 P, HD TVI Видео Стандард3 Голема брзина, долга дал

Овој производ е опремен со 8ММ со дијаметар од мал обем камера сонда, има висока резолуција од 2 милиони п

Име на производ : DC Конектор;Користете за : системи за видео надзор КамераПриклучок Тип : 2.1 x 5.5 мм Машки;М

1.леќа meterial е стакло и метал,без пластика.2.леќи на камерата може да се користи за висока температура и ла

264 / MjpegКомпресија Стапка32 Kbps~16 MbpsSmart АлармотДвижење откривање, Occlusion & Меморија грешка алармотПоддржува

Bear Ho Ho 720 P 2.0 ПРАТЕНИК 1 Во 2 Андроид+Компјутер Endoscope USB 6 LED 7mm Водоотпорен Inespection Камера / ВидеоФункција : Мод

пакување листа : 1x Аудио ПикапТехнички Параметар : 1) Аудио следење опсег : 5150 метар квадратен2) Оперативе

Ако имате купување на IP Камера од други производители, потоа поврзете на нашата мрежа видео рекордер пр

Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состо

купувачот треба да се плати за две начин превозот на товарHean smart услуги на клиентите : 1.Ние не гарантира

1 CH VGA излез е задолжително4 ве молиме да оставите позитивен ефект и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите

Please wait...