0
clear
  • 2 парчиња/многу HK Механичар Колофон Core Лемење на Жица 0.5 mm 50g Ниска Точка на Топење Лемење BGA Алатки
  • -20%
  • -20%
2 парчиња/многу HK Механичар Колофон Core Лемење на Жица 0.5 mm 50g Ниска Точка на Топење Лемење BGA Алатки

2 парчиња/многу HK Механичар Колофон Core Лемење на Жица 0.5 mm 50g Ниска Точка на Топење Лемење BGA Алатки

DEN 425.28
DEN 298.00

Количината на стоката
Тековен


Карактеристики 100% Сосема Нов и Висок квалитет на Колофон core лемење ФЛУКС : 1.0%-3% Жица со дијаметар : 0.5 mm Тежина : 50g Добра solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други Пакет : 2 парчиња 0.5 mm Лемење на Жица

Детални карактеристики

Тежина:
50g
Примена:
SMT/BGA
Дијаметар:
0.5 mm
Материјал:
Калај
Број На Модел На:
лемење на жица
Точка На Топење:
добро
Флукс Содржина:
1%-3%

Слични производи

modname=ckeditorОпис : 5 Pcs Авто Затемнување Заварување Шлем Маска, Маска ЗаштитникСпецификација : Заштитете го

Контактирајте со насНа предмети кои се купени со бесплатен превозот, ние ќе одземе на нашите превозот н

Молам да ме известите за било какви прашања.бесплатен превозот 10 N46 #8 TIG Алумина Cermic Купот на Млазницата,

Лимит попустисад $1.261 PCS / МНОГУ BGA Desoldering Плетенка Лемење Фитил Калај Смена Жица CP3015 Лемење Додаток на Гол

е лидер во интегрирани набавки снабдувач во светот е топ Индустриски MRO, за индустриски и комерцијални к

Увозни давачкиУвозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот о

soldeirng совети за Weller WSP80 Лемење совет Станица Железо Совет WSD81 FE75 MPR80 лемење станица СоветНие исто така има

BI0002687Спецификација : Бренд новиМатеријал : калајБоја : како на сликата покажува63 / 37 колофон core лемењеФЛУ

Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект Ако немате следење на број

Опис на производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT660 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter1 Технички Пара

Пакување Листа : МИГ ЗАВАРУВАЊЕ ПИШТОЛ &ФАКЕЛ 10' 250 A за Millermatic,Ironman 250,заменете Милер M25

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и

Добредојдовте на нашиот магазин,имаат добар шопинг време Бесплатен превозот!! резервни флексибилни LED с

Опис на производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT660 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter1...

· За Полипропилен (PP) : не пушат, на стопен материјал drips како свеќа восок и мирис на изгорена масло.Пласти

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : Спецификац

Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството н

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и

6 x10Изолациони прстен x2Краток капа x1Средината capx1Долго капа x1.Во случај дека враќањето е побарано, ве мол

Бренд : ОЕМ Модел : F0198 УВ Лемење се Спротивстави на PCB УВ Лекува Лемење Голема Јарболот Лемење Маска за Ле

15 AK Гас Млазницата Носителот со Млазницата Пролет 5pcs за МИГ / МАГ Заварување Факел Контакт Совет на Носи

Please wait...