0
clear
  • Neewer Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дома Студио за Снимање со Кабел
  • -20%
  • -20%
Neewer Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дома Студио за Снимање со Кабел

Neewer Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дома Студио

DEN 1007.52
DEN 957.00

Количината на стоката
Тековен

На дното доаѓа со метал три-пински XLR за подобро спроведување и нема лесно корозија.
Вклучени 3 метри 1/4" машки да XLR женски кабел е направен од високо-оценување на ПВЦ мека гума, тоа овозможува движење во голем број,може да ги намали несаканите звуци и изнесам совршена врска помеѓу микрофонот и вашиот уред за да се оствари ефект што го посакуваш.
НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.
Удобно да се одржи, микрофонот усвојува цинк легура да се обезбеди солидна изграден квалитет на звукот и перформанси.Ве молиме бидете сигурни да проверите на џек на вашиот уред, ова е микрофон со 1/4" машки да XLR женски кабел.
Завиткани во класична црна и врши commendably, тоа е лесно за еден од најдобрите другари, за да можете да имате околу вас кога покажува вашите таленти!
Спецификација :
Боја : Црна
Кабел : 1/4" машки да XLR женски пол, од кои 3 метри
Meterial : Железо за скара;Цинк Легура за микрофон
1 * Динамички микрофон
1 * 1/4" машки да XLR женски кабел
Answer : ___________________________ Note :
1.ДРУГИ ДОДАТОЦИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ! 2.
Бесплатен Превозот Neewer ® Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дом на Студио за Снимање ,со 1/4" Машки да XLR Женски Кабел
Особено кога сте во потрага за еден микрофон за kareoke, фаза, направете резервни копии или дома студио за снимање, ова не може да се пропушти.ANSWER : ___________________________ NOTE : МИКРОФОНОТ И XLR КАБЕЛ САМО.
Ова се движат серпентина микрофон,со строго обработени висок квалитет на микрофон-core и железна топка во облик на скара, може да ги направи јасни и цврсти звучен излез, да се постигне висока сензитивност и висока поврати.

Детални карактеристики

Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
комуникација:
Жичен
Стил:
Рачен Микрофон
Број На Модел На:
40086511
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Употреба:
студио за микрофон

Слични производи

Карактеристики : Lavalier Микрофон со Мини XLR 3 Пина Конектор Приклучок, Компатибилен со Дигитални Безжични

5 mm џек за слушалки, да ја слушате на вашиот сопствен вокали додека снимате без коишто се слушаат задоцну

За Веледрогерија! SR2050 Безжична во уво мониторинг систем, ср 2050 година iem Лично во уво фаза Мониторинг 2 Пр

Професионални Пушка на Кондензаторот за DSLR Камера Микрофон за Canon Nikon MIC01Перформанси параметрите : Фрекв

Вовед Овој објект е Лесен и пренослив Clipза микрофон со мини 3,5 MM Приклучок, исто Така, со Ветробранот се в

Црно Крзно ветробранското стакло Шофершајбната Правец на Muff за Lapel Микрофон Микрофон за да Lapel Микрофон

Добредојдовте на нашата продавница!СУМG04 A : СУМG04 A Bluetooth Рекорд Мултицел 4 Канали на Внесување Микрофон Л

Wireless Personal Во уво Мониторинг Систем UHF Мониторинг во уво мониторинг систем Метал bodyapck Приемник Слушање в

5 V Батерија 4pcs (Pls забелешка : Поради транспорт причини, батерија не е издадена со стоката, ве молиме да ги

Функција : вградениот Микрофон за да ви помогне да добиете музика или глас Насочен Микрофон со антибуча

Карактеристики : Lavalier Микрофон со Мини XLR 3 Пина Конектор Приклучок, Компатибилен со Дигитални Безжични

BOYA СТРАНАV01 Кондензаторот dslr фото Камера Стерео Микрофон за Canon Nikon Pentax Sony Со ШофершајбнатаIntroduxtion : На BOYA

Безжична Рачен Микрофон копче за Камера,Saramonic Uwmic15 A UHF Интервју Микрофон Систем за Снимање на Видео ,Nikon ,C

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,objec

Ние ќе испрати предмети по уплата Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе ги имате, а

На XINGYI ЅВЕЗДА BT58 A микрофонот е cardioid динамички микрофон Класичен 58 A е фаворит фаза пејачка, и пее, и може

XINGYI ЅВЕЗДА BETA58 A микрофонот е cardioid динамички микрофон Класичен 58 A е фаворит фаза пејачка, и пее, и може д

Облик : ПлоштадМатеријал : ABSБоја : БелаОблик : ПлоштадМатеријал : ABSБоја : БелаABS шприц плоштад станица ло

Се надевам дека сите купувачот може да го разбере На Рачен Предавател е supercardioid микрофон, обезбедувајќи

Паркинг (Надворешен Микрофон Правец На Покрие Кожен Крзно Ветробранското Стакло Шофершајбната Muff Микр

Карактеристики : Оптимално дизајниран за пеење и говор апликации, Микрофонот е мали димензии и мала теж

Please wait...